DENİZLİ ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

4. Sınıf İngilizce Dersi Etkileşimli Kitabı

4. Sınıf İngilizce Dersi Etkileşimli Kitabı

Günümüzde eğitimin amacı kendini bilen, çağın gereksinimlerine ayak uydurabilen, araştıran, akıl yürüten, sorgulayan ve gerçeğe ulaşan bireyler yetiştirmek ve bireylerin psikolojik ve sosyal yönden sağlıklı olmasını sağlamaktır. Bilgi ve teknolojinin hızla yayıldığı çağımızda dünya küreselleşmiş, toplumlar kendi kendilerine yeterlikten uzaklaşmış, birbirlerine bağlı hâle gelerek karşılıklı ilişkiler kaçınılmaz hâle gelmiştir. Bu gelişmeler yabancı dil öğrenme gereksinimini doğurmuştur ve bu gereksinimi karşılamak eğitimin hedefi hâline gelmiştir. 

 

İçinde yaşadığımız çağın bilimini öğrenmek, özümsemek yolunda olan okullarımızda yabancı dil eğitimi, ciddiyetle ele alınması gereken önemli konuların en başında yer almaktadır. Günümüzde bir dil hakkında bilgi veren değil, dili işlevsel olarak kullanabilmeyi sağlayan yöntemlere ihtiyaç vardır.Ders içi uygulamalarda etkileşimli kitapların etkilerini bu bağlamda  görmek mümkündür.

 

Bu sürece yönelik olarak 4. sınıf konu etkinliklerini kapsayan "İlkokul 4. Sınıf İngilizce Dersi Etkileşimli Kitabı''ndaİngilizce dersinin değerlendirilmesine yönelik sınıf içi örnek ölçme ve değerlendirme etkinliklerine yer verilmektedir.Hazırlanan etkinlikler kapsamında farklı madde türlerinden (soru tipleri) faydalanılmıştır. Öğretmenlerimiz; kitapta yer alan etkinlikleri art arda, kitaptaki sıralamayla uygulanmak zorunda değildir. Öğretmenlerimiz, süreç içerisinde öğrenci ihtiyaçlarını ve öğrenme durumlarını göz önünde bulundurarak yapacakları etkinlikleri belirleyebilirler. Ayrıca öğrenciler kare kod uygulaması ile sorunun ve videonun dijital hâllerine de kolayca ulaşabileceklerdir. Bu kitapta yer alan etkinlikler, doğrudan kullanılabileceği gibi öğretmenlerimizin yapacağı etkinliklere de örnek teşkil edecektir. 

 

Etkileşimli çalışma kitabımızda destek olan ve bize her zaman ileri gidebileceğimizi gösteren gönüllü olarak katkı sunan öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Öğretmen ve öğrencilerimize faydalı olmasını temenni ederiz.

 

 

E-kitap 

indir 

çevrim içi uygula

 

Gerzele Mahallesi, İbrahim Cengiz Caddesi, No.56/A Merkezefendi/Denizli - 02585024008___ 05057492966

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.